A 2014. áprilisában a Nemzeti Agrárszaktanácsadási, Képzési és Vidékfejlesztési Intézet (NAKVI) által szervezett közösségi animátor képzés nem csak a korábbi blogbejegyzés "Ötleteljünk együtt" eredményét szülte. A résztvevők között ismeretségek is születtek, a beszélgetések egymásra találást szültek.
A noszvaji IKSZT vezetőjének, Czinkéné Szűcs Krisztinának, a Noszvajhoz fűződő jövőképe találkozott a vidéken csapatban vállalkozni vízióval.
Hogy az ötlet valóssággá váljon a Facebook segítségével született egy lelkes csoport, elindult az ismerkedés, a közös gondolkodás.
A NAKVI közreműködésével júniusban Helyi Aktivációs Műhelyt szerveztünk "HOGYAN TEREMTSÜNK EGYÜTT VÁLLALKOZÓI KÖRNYEZETET, MUNKAHELYEKET?" címmel. A program mögött a legfontosabb cél az volt, hogy inspiráló előadások után a külső résztvevők a helyi szereplőkkel együtt gondolják át az általuk legfontosabbnak vélt kihívásokat, együtt keressenek válaszokat az előttük álló kérdésekre. Rita Bakradzét a Nyitnikék csoport külső tagját idézve: "a helyi szereplők motiválásának megfejtése a kipróbálásban van. Megfelelő programok és trénerek bevonásában, nem felülről, hanem belülről és kívülről együttműködésben."
A "belülről és kívülről" együttműködést szeretném kihangosítani. Hiszem, hogy ez egy kulcs mondat a vidéki vállalkozói környezet működéséhez.
A másik üzenete a programnak, mely itt a blogbejegyzésben újra kiemelésre kerül Singlár Katának, noszvaji, Nyitnikék tagnak a válasza arra a kérdésre: Miből teremtsünk vállalkozói környezetet, munkahelyeket Noszvajon? "TUDÁS, KÖZÖSSÉG, ÖNERŐ".
Itt és itt olvasható Kata tudósítása a napról, "Egy nap értünk: HAM Noszvajon" címmel.